Belviq i Belviq XR – lorkaseryna – Opinie, cena, gdzie kupić w Polsce

Ostatnio głośno zrobiło się o nowym amerykańskim wynalazku zmniejszającym łaknienie, a co za tym idzie świetnym leku na odchudzanie. Problem w tym, że nie jest potwierdzone, czy on oby na pewno działa, a przynajmniej nie ma w Polsce opinii osób które spotkały się z tym lekiem lub po prostu go zażywały.

Z tego co wiem Belviq oraz Belviq XR (lek na bazie lorkaseryny) wprowadzony jest już do obrotu na terenie USA, jednakże nie ma na dzień dzisiejszy pozwoleń na dystrybucję na terenie Europy, a co za tym idzie także w Polsce. Jednakże oczekując na wprowadzenie go na rynek polski, potrzebowałem zasięgnąć więcej wiedzy na ten temat (bo w Polsce żadne forum o tym nie pisze) wystartowałem od strony producenta – amerykańskiego koncernu farmaceutycznego, gdzie możemy wyczytać m.in. że:

  • BELVIQ / BELVIQ XR jest zatwierdzonym przez FDA lekiem na odchudzanie
  • sprzedawany jest TYLKO na receptę, w Stanach bez recepty go kupić nie można 🙁
  • BELVIQ w połączeniu z dietą i ćwiczeniami może pomóc niektórym osobom dorosłym żyjącym z nadwagą (BMI powyżej 27) oraz z otyłością (BMI ≥ 30), obniżyć wagę,
  • Z ważnych informacji jest też, że nie mogą go zażywać kobiety w ciąży, z problemami serca, a także BELVIQ / BELVIQ XR może spowolnić myślenie. Co oznacza, że nie można prowadzić samochodu ani obsługiwać ciężkiego sprzętu.

Belviq gdzie kupić w Polsce ?

Niestety, na dzień dzisiejszy ( wrzesień 2018) nie można go kupić w Polsce, a ogłoszenia które pojawiają się na sieci są po prostu naciąganiem i próbą oszustwa. Nie ma na dzień dzisiejszy pozwoleń na dystrybucję na terenie Europy, a co za tym idzie także w Polsce dlatego żadna apteka nie podaje ceny, gdyż produkt jest niedostępny… na razie.

Lek ten ma jednak dużo działań niepożądanych i skutków ubocznych (w tym także może powodować bolesne erekcje lub depresje, a także mocno obniża poziom cukru we krwi i spowalnia funkcjonowanie mięśnia sercowego) dlatego może jeszcze sporo czau upłynąć zanim zostaną wykonane wszystkie potrzebne badania aby był Belviq wprowadzony do obrotu nie tylko w Polsce, ale też w innych krajach europejskich jak Deutschland czy France. po wprowadzeniu na pewno od razu pojawią się opinie zadowolonych lub niezadowolonych wraz z informacją, czy jest skuteczny. Jednak na razie musimy poczekać. Proponuję póki co dietę MŻ.

PS
wkrótce startuje autowypożyczalnia w Słupsku