Dlaczego buty śmierdzą?(cuchną jak cholera)

Przeszukałem cały internet, lecz od znajomego dowiedziałem się że ten problem dotyka nie tylko mnie, ale i wszystkich moich znajomych z całego podwórka. Każdy z moich kolegów ma ten sam problem, pomimo, że się do tego nie przyznaje. Nieprzyjemny zapach z butów bierze się z tego, że noga pracując się poci i pot rozkładany przez bakterie mocno śmierdzi.

Jak usunąć brzydki zapach z butów??

Na wielu forach internetowych były opisane różne preparaty do osuszania stóp, niestety mało-skuteczne, bo buty jak śmierdziały tak śmierdzą… Dopiero po dogłębnej analizie wyników z google oraz przetestowaniu kilkudziesięciu mniej lub bardziej nieskutecznych sposobów pozbycia się brzydkiego zapachu znalazłem ten idealny – jedyny skuteczny. Oto on: Na noc włożyć torebki z herbatą do butów, herbata wyciągnie zarówno wilgoć jak i spowoduje, że buty przestają śmierdzieć, a będą miały delikatny przyjemny herbaciany aromat.

Dlaczego buty śmierdzą?

Powodów dlaczego buty śmierdzą jest kilka:

  • zbyt często w nich chodzimy (tak to nie żart, trzeba zmieniac buty i nie chodzić w jednych codziennie, trzeba dać im „odpocząć”
  • niskiej jakości buty, wykonane z samych syntetyków (najczęściej tanie chińskie i indyjskie wynalazki)
  • zapuszczenie buta – zostawienie kilka razy przepoconych butów zamkniętych (lub w zimnym niewentylowanym miejscu) tak aby nie mogły samoczynnie się osuszyć spowoduje „zapuszczenie” buta i początek namnażania się drobnoustrojów i grzybów, a to początek odpowiedzi dlaczego buty śmierdzą.

Jeżeli buty zostały „zapuszczone” to bardzo ciężko będzie je doprowadzić do stanu sprzed. Na sieci można znaleźć wiele „magicznych” sposobów: od wyprania, poprzez sodę, żwirek dla kota, specjalne wkładki… jednak wszystko to są półśrodki i skuteczność nie jest zbyt wysoka (pranie najgorsze, prawie zawsze buty nie dość, że dalej cuchnęły to jeszcze zazwyczaj się zniszczyły w praniu).