Dlaczego zmywarka śmierdzi

Dlaczego śmierdzi ze zmywarki?

Mój problem rozwiązałem w bardzo nieoczywisty sposób. Zastanawiałem się dlaczego tak strasznie śmierdzi ze zmywarki. Dlaczego cuchnie z mojej nowiuteńkiej zmywarki Siemens. Otworzyłem zmywarkę i nie znalazłem ani resztek jedzenia, ani nic co mogłoby cuchnąć. Smród był nie do zniesienia.

Rozwiązanie było nadzwyczaj banalne, żeby nie powiedzieć oczywiste. Na filtrze na spodzie zmywarki cała kratka była zaklejona etykietą od słoika a do tego przyklejony kawał cuchnącej ryby, wystarczyło to wyczyścić aby większość smrodu zniknęła.

Aby nie śmierdziało ze zmywarki należy zawsze opłukać z resztek jedzenia wszystkie naczynia, które wkładamy do zmywarki. ZAWSZE! Przynosi to same korzyści, rzadziej czyścimy filtr, jak również mniej śmierdzi ze zmywarki. W zmywarce przynajmniej raz w miesiącu nastawiamy na intensywny program, ze środkiem do mycia zmywarek. Ze słoików które wkładamy do zmywarek należy odkleić etykiety (masakrycznie zakleja to filtr i potem zbierają się resztki jedzenia i to śmierdzi.

W zmywarce nie myjemy świeczników z pozostałościami parafiny, ponieważ potem morze wyrzuca parafinę na brzeg (tak tak, widziałem ostatnio na brzegu kawałki parafiny… raczej morsy jej nie zostawiły).

Starajmy się jak najczęściej uchylać drzwi zmywarki, w ten sposób odparuje woda i jej wnętrze będzie w miarę suche, ponieważ zatęchła woda też śmierdzi. Kupmy sobie też dobry zapach do zmywarki, na prawdę działają, przetestowaliśmy wszystkie dostępne na rynku, niewielki koszt, a taki zapach starcza na bardzo długo. Jeśli chodzi o samą zmywarkę, to czyśćmy często gumowe uszczelki znajdujące się na drzwiach zmywarki oraz wkoło komory zmywarki. Najlepiej robić to przecierając wodą z octem lub innym detergentem (najlepiej o PH kwaśnym) zabija to bakterie rozwijające się i zalegające grzyby oraz tym samym usuniemy pozostałości brudu i resztki jedzenia.