KOLEJKA DO OSTATNIEGO DRZEWA – The Tree Hugger Project.

Dzisiaj na Skwerze przy Placu Zwycięstwa i ulicy Juliana Tuwima w Słupsku Prezydent Miasta Robert Biedroń uroczyście otworzył wystawę kołobrzeskiego artysty, malarza i rzeźbiarza Wiktora Szostało KOLEJKA DO OSTATNIEGO DRZEWA z cyklu The Tree Hugger Project.

Wystawa to ekologiczne rzeźby wykonane z biomasy – leszczynowych i wiklinowych patyków, przedstawiające kolejkę postaci czekających, by przytulić się do symbolicznego samotnego, ostatniego drzewa na betonowej pustyni. Projekt ma na celu przypominanie nam, że przynależymy do naszego środowiska naturalnego i uświadamianie ludziom zagrożeń związanych z postępującym globalnym ociepleniem oraz zmianami klimatycznymi.

„KOLEJKA” do symbolicznego” ostatniego drzewa” została pokazana po raz pierwszy na Szczycie Klimatycznym ONZ w Poznaniu w 2008 roku. Od tego czasu odwiedziła ona miasta małe i wielkie w Polsce, USA, Danii, Rosji, Francji i Niemczech, w tym również dwa Szczyty Klimatyczne, w Kopenhadze w 2009 i Warszawie w 2013. Z każdym kolejnym przystankiem, tak długo, jak poziom gazów cieplarnianych w atmosferze rośnie, niszcząc naszą Ziemię, KOLEJKA będzie się wydłużać.

wystawa_002 wystawa_003 wystawa wystawa_001