Wymiana żarówki Samsung

[rozwiązany] – Jak wymienić żarówkę w lodówce Samsung?

Pilnie szukałem instrukcji, potem w necie i nie znalazłem, a skoro rozwiązałem, to się podzielę. Jak zdjąć klosz od żarówki w lodówce / chłodziarko-zamrażarce? Klosz ma kształt zbliżony do ćwiartki kuli jest przyczepiony do sufitu i jednocześnie tylnej ścianki lodówki. W instrukcji zalecają wezwanie serwisu. Co jest oczywiście z korzyścią dla firmy Samsung i ich serwisantów, ale może niekoniecznie dla naszego portfela.

Rozwiązanie: Klosz ma 3 zatrzaski, dwa u góry z przodu, jeden na dole po środku. Klosz ma też dziurki „wywietrzniki” po bokach. Uwaga: Przed wymianą żarówki odłącz lodówkę z prądu!  Palcami nie da się zdjąć klosza i ja do tego użyłem dwóch noży obiadowych wsadzając jeden na 3 cm z prawej strony wpierwszą pionową dziurkę ode mnie, drugi z lewej i oburącz trzymając noże przy samym kloszu (by nie złamać noży) zdecydowanie trzeba pociągnąć do siebie. Zatrzaski puszczają i mamy możliwość wymiany żarówki. Kupując żarówkę zwróćcie uwagę na dwa szczegóły: by nowa żarówka nie była za duża (większa od oryginalnej) bo nie zmieści się w kloszu oraz by trzonek żarówki nie był krótszy (co się zdarza) bo nie będzie stykać w gnieździe.

Uwaga! Na sieci są zdjęcia jakiejś cudownej pani co śrubokrętami próbowała podważyć, następnie sama pokazuje jak zdemolowała lodówkę w środku. Są też zdjęcia, które pokazują, że należy w bok przesuwać klosz by otworzyć – to nie działa!

Moja lodówka ma symbol: Samsung RL41SBPS, a takie samo rozwiązanie jest też w lodówkach:
Samsung RL44WCPS, RL44ECSW, RL44ECPS, RL41SBSW, RL41HCIS, RL41ECPS, RL41ECIH , RL40EGSW, RL40EGPS, RL38SBPS, RL38SCTB, RL34SCSW, RL34SGSW i prawdopodobnie w RL34EGPS . Jeśli szukasz: How to change a Samsung fridge freezer bulb? – przetłumacz tą stronę w google translator