co zrobić aby ręce nie śmierdziały papierosami

Sposoby żeby ręce nie śmierdziały papierosami

Paliłem przez wiele lat i ciągle potrzebowałem jednej, ale bardo istotnej rzeczy: sposobów by pozbyć się zapachu dymu papierosowego. Ciągle ktoś się do mnie przyczepiał, że paliłem (pomimo, że było to kilka godzin wcześniej) i że strasznie śmierdzę. Przez wiele lat wypracowałem sobie kilka baaardzo skutecznych metod. Niektóre działały tylko na nauczycielki w szkole, inne na większość osób, ale na moją mamę niestety żadna – zawsze wyczuła 😉

Poniżej prezentuję moje sposoby żeby ręce nie śmierdziały papierosami:

  1. Dokładne umycie rąk z użyciem dobrego mocno zapachowego mydła. Banalne? ale działa.
  2. Soda oczyszczona + sok z cytryny. Ale wbrew temu co piszą na „internetach” – NIE RAZEM!!!!
    Najpierw nacieramy ręce sodą (można ją trochę zwilżyć wodą) i taką papką nacierać ręce i za chwilę zmyć dokładnie wodą. Kolejny krok natarcie rąk sokiem z cytryny i po chwili zmycie. UWAGA WAŻNE: nie zostawiać długo rąk ani w sodzie, ani w soku z cytryny, bo można sobie podrażnić skórę lub nawet może dojść do poparzenia chemicznego!!!!
  3. Palić w rękawiczkach gumowych (ale uważać by ich nie przypalić) po spaleniu papierosa rękawiczki zdjąć.
  4. Skuteczną metodą jest wtarcie sobie pasty do zębów (wystarczy mała ilość) w dłonie, a po chwili dokładnie spłukać – ręce przejmą zapach pasty.

Znajomy ostatnio pytał mnie czy znam jakieś dobre sposoby by ręce szlugami nie jebały ? Głęboko się zastanowiłem, bo poza moimi sprawdzonymi sposobami muszą być inne i tak oto przedstawiam kolejne (ale nie sprawdzone przez mnie póki co metody:

5. Metoda na psią kupę – otóż jeżeli twoja ręka będzie z daleka śmierdziała psią kupą to nikt nie wyczuje dymu papierosowego. kup na ulicach jest sporo – pomimo, że właściciele mają sprzątać po pupilkach, niestety tego nie robią, dlatego znalezienie jednej i wypaćkanie nią ręki nie będzie stanowiło problemu.

6. Inną opcją jest zsikanie się w spodnie. Daje to niesamowitą możliwość wzięcia prysznica natychmiast po powrocie do domu, dzięki czemu zmyjesz z rąk zapach papierosa.

7. Zmienić papierosy na tzw. ultra lekkie – wydzielają one dużo mniej substancji zapachowych i dzięki temu ręce tak nie przesiąkają.

8. Technika trzymania papierosa. Papieros należy tak trzymać, aby dym z niego nie leciał bezpośrednio na ręce a także nie palić do samego końca.