Ręczniki papierowe - sztuka użytkowa alternatywna

Alternatywne sposoby na zastosowanie papierowych ręczników kuchennych w sztuce użytkowej.

Ostatnio synek podszedł do mnie z pytaniem czy wiem co to QUILLING? Naszła mnie ogólnie myśl o sztuce alternatywnej i bynajmniej nie chodzi mi o kretynizmy popularne ostatnio aby w kontrowersyjny sposób zaistnieć np. mieszając uczucia religijne z seksualnością, czy brutalnością… a po prostu coś co jest stworzone dla piękna, a nie rozgłosu. coś w stylu sztuki uzytkowej. Na myśl pszyszły mi alternatywne sposoby na zastosowanie papierowych ręczników kuchennych w sztuce użytkowej.

Najbardziej oczywiste to: Decoupage: gdzie to właśnie papierowe ręczniki są  świetnym materiałem do techniki decoupage. Można użyć ich do ozdabiania różnych przedmiotów, takich jak skrzynki, ramki na zdjęcia, doniczki, pudełka itp. Wystarczy wybrać wzory lub motywy z papierowych ręczników, wyciąć je i przymocować na wybranej powierzchni przy użyciu kleju do decoupage – chociaż przyznam szczerze, że zwykła skrobia też robi robotę.

Drugi który przychodzi mi od razu do głowy: Tworzenie kartek okolicznościowych: Papierowe ręczniki kuchenne mogą posłużyć jako materiał do tworzenia unikalnych kartek okolicznościowych. Możesz wykorzystać ich wzory i kolory, aby stworzyć oryginalne wzory na kartkach na różne okazje, takie jak urodziny, święta czy dzień matki.

Możemy również użyć papierowych ręczników kuchennych jako podstawę do malowania lub rysowania. Możesz spryskać je wodą, aby uzyskać lekko wilgotną powierzchnię, co ułatwi pracę farbami wodnymi lub akwarelami. Możesz także użyć markerów lub kredek na suchej powierzchni papierowych ręczników.  Wykorzystując papierowe ręczniki kuchenne, można również tworzyć różnorodne ozdoby, takie jak kwiaty, girlandy, guziki i inne dekoracje. Poprzez odpowiednie manipulacje z papierem, możemy uzyskać różnorodne kształty i tekstury, które nadają się do tworzenia estetycznych ozdób.

I teraz do sedna: czym jest ten quilling?

Quilling to sztuka wykorzystująca walcowane paski papieru do tworzenia różnorodnych wzorów i kompozycji. Papierowe ręczniki kuchenne, choć z pozoru mogą się wydawać zbyt delikatne, w rzeczywistości mogą być świetnym materiałem do quillingu ze względu na ich elastyczność i trwałość.

Oto kilka sposobów, jak można wykorzystać papierowe ręczniki kuchenne w technice quillingu:

  1. Wycinanie pasków
  2. Dodawanie koloru
  3. Tworzenie tekstur

Papierowe ręczniki można wyciąć na równomierne paski o różnych szerokościach, używając ich jako podstawowy materiał do quillingu. Paski te można następnie zwijać, formować i łączyć, aby tworzyć różnorodne kształty i wzory.  Papierowe ręczniki często mają różnorodne wzory i kolory, co czyni je idealnym materiałem do dodawania kolorowych elementów do prac quillingowych. Możesz użyć różnych fragmentów ręcznika, aby dodać wyrazistości i zróżnicowanie do swoich kompozycji. Papierowe ręczniki kuchenne mogą być również wykorzystane do tworzenia interesujących tekstur w pracach quillingowych. Możesz eksperymentować z różnymi technikami, takimi jak składanie, kształtowanie i falowanie papieru, aby uzyskać ciekawe efekty teksturalne. Ja często łączę z innymi materiałami używanymi w quillingu, takimi jak papier kolorowy, folia, czy nawet tkaniny (pozyskuję ze starych ubrań hihihihi). Kombinacja różnych materiałów może prowadzić do powstania niezwykłych i unikalnych dzieł sztuki. Są to jak widać alternatywne sposoby na zastosowanie papierowych ręczników kuchennych w sztuce użytkowej.

Eksperymentuj z nimi i daj się ponieść kreatywności! Ja tak robię. Dodatkowo na QUILLINGU da się zarobić!!!

Zapytacie jak zarobić na takiej sztuce alternatywnej jak QUILLING? ja robię to tak:
Quilling_ozdobne ramki na sprzedaż Obrazy quillingowe mogą być fantastyczną ozdobą wnętrza i mogą być sprzedawane jako dekoracje do domu lub prezenty. Quilling pozwala na stworzenie różnorodnych obrazów, od abstrakcyjnych wzorów po realistyczne sceny, które mogą być umieszczone w ramach i zawieszone na ścianie. Biżuteria quillingowa, takie jak kolczyki, naszyjniki czy bransoletki, może być oryginalnym i wyjątkowym dodatkiem do stroju. Quilling pozwala na stworzenie delikatnych i precyzyjnych wzorów, które nadają się doskonale do wykorzystania w biżuterii. Magnesy quillingowe to również popularny produkt, który można sprzedawać jako pamiątkę lub ozdobę do lodówki. Mogą to być różnorodne wzory i motywy, które dodadzą koloru i uroku do kuchni lub biura. Quilling może być również używany do ozdabiania pudełek na biżuterię, pamiątki czy inne przedmioty, jak również ramek na zdjęcia. Dodanie elementów quillingowych sprawia, że te przedmioty stają się bardziej osobiste i unikatowe.