Pralka Bosch WAT28660PL - błąd E18

Pralka Bosch WAT28660PL – błąd E18

Jednym z najczęstszych problemów, z jakimi można się spotkać w pralkach, jest błąd związany z niedostatecznym odpływem wody lub zablokowanym filtrem. Innym częstym problemem jest awaria pompy wody lub uszkodzenie grzałki.

Jeśli masz problem z pralką marki Bosch, zalecam skontaktować się z autoryzowanym serwisem lub specjalistą od napraw AGD, który może dokładnie zbadać problem i naprawić pralkę.

 

Jeśli kod błędu E18 pojawia się w pralce Bosch WAT28660PL (ten sam kod błędu jest dla wielu innych modeli pralek firmy Bosch), zalecane jest wykonanie następujących kroków:

 1. Sprawdź filtr w pralce i oczyść go z brudu i zanieczyszczeń.
 2. Sprawdź, czy wąż odpływowy jest prawidłowo podłączony i nie jest zgięty lub zablokowany.
 3. Sprawdź pompę odpływową w pralce i oczyść ją z brudu lub wymień, jeśli jest uszkodzona.

 

Kod błędu E18 w pralkach Bosch może również oznaczać inne problemy związane z odpływem wody. Niektóre z możliwych przyczyn kodu błędu E18 to:

 1. Zbyt wysoki lub zbyt niski poziom wody w pralce – może to prowadzić do problemów z odpływem wody.
 2. Uszkodzony wąż odpływowy – wąż odpływowy może zostać uszkodzony, zgnieciony lub zablokowany, co może powodować problemy z odpływem wody.
 3. Zatarta rura kanalizacyjna – jeśli rura kanalizacyjna jest zatarta, to woda nie będzie mogła swobodnie odpłynąć z pralki.
 4. Uszkodzony sensor poziomu wody – sensor poziomu wody może ulec uszkodzeniu lub przestawić się, co prowadzi do problemów z odpływem wody.
 5. Uszkodzona pompa odpływowa – pompa odpływowa może ulec uszkodzeniu, zablokowaniu lub uszkodzeniu w wyniku nagromadzenia się brudu lub innych zanieczyszczeń.

 

Jeśli żadne z powyższych rozwiązań nie pomaga rozwiązać problemu, zalecam skontaktowanie się z autoryzowanym serwisem Bosch, aby uzyskać profesjonalną pomoc w diagnozowaniu i naprawie pralki. Ten błąd (E18) występuje również w innych modelach popularnych Bosch-ach m.in:

 1. Bosch WAT28660PL – pralka automatyczna o pojemności 9 kg, z energooszczędną klasą energetyczną A+++, oraz funkcją pary.
 2. Bosch WAU28PH9SN – pralka automatyczna z funkcją samodzielnie dobierającej ilości proszku oraz funkcją AllergyPlus, która zapewnia skuteczną eliminację alergenów.
 3. Bosch WAX32MH9SN – pralka automatyczna z technologią i-Dos, która automatycznie dobiera ilość proszku do wielkości wsadu.
 4. Bosch WAW32K8XPL – pralka automatyczna z technologią VarioPerfect, która pozwala na oszczędzanie czasu lub energii.
 5. Bosch WAN28281PL – pralka automatyczna o pojemności 8 kg, z funkcją VarioPerfect oraz programem AllergyPlus.