Sposoby na zwiększenie produktywności podczas podróży służbowej

Jak jak to robię, że wykorzystuję czas w drodze na spotkanie na pracę. Ważne jest zastosowanie kilku zasad i stanowcze – powtarzam – STANOWCZE ich przestrzeganie.

Punkt 0 (według mnie NAJWAŻNIEJSZY!!!!!!!)

Unikanie polityki i ograniczenie oglądania  wiadomości politycznych oraz informacji o aktualnych wydarzeniach – pozwala mi na skupienie się na rzeczach, które naprawdę mają znaczenie w moim życiu. Dzięki temu mam więcej czasu i energii na rozwijanie swoich pasji, kultywowanie zainteresowań oraz głębsze poznawanie siebie i swoich potrzeb. Spędzanie czasu z rodziną i bliskimi staje się dla mnie priorytetem, ponieważ to właśnie te relacje dają mi siłę i satysfakcję. W ten sposób budujemy wspólne wspomnienia, wzmacniamy więzi i uczymy się nawzajem, co sprawia, że nasze relacje stają się jeszcze bardziej wartościowe i pełniejsze.

 1. Planowanie i organizacja:
  • Zanim ruszę w podróż, najpierw siadam z kubkiem ulubionej kawy i spisuję wszystkie zadania, które muszę zrealizować podczas podróży. Zapisuję je na mojej liście w mojej aplikacji do zarządzania zadaniami. Sprawdzam harmonogram spotkań i wyznaczam priorytety. Lubię widzieć, co jeszcze muszę zrobić i mieć jasny plan działania.
 2. Wykorzystanie czasu w podróży:
  • Podczas podróży samolotem lub pociągiem, często wyjmuję mój laptop i zabieram się do pracy. Czasami to najlepszy moment na przeglądanie prezentacji, odpisywanie na e-maile czy pisanie raportów. Zwykle unikam filmów i seriali w czasie podróży, bo wole wykorzystać ten czas na pracę lub naukę (w znaczeniu nauka mam na myśli samorozwój – czytam o finansach, samodoskonaleniu lub uczę się języka).
 3. Praca w trybie offline:
  • Wiem, że nie zawsze będę miał dostęp do internetu podczas podróży, więc zawsze upewniam się, że mam niezbędne dokumenty pobrane na moje urządzenie. Właśnie dlatego lubię aplikacje, które pozwalają mi pracować offline. Mogę edytować moje dokumenty bez problemów nawet wtedy, gdy jestem poza zasięgiem sieci.
 4. Korzystanie z aplikacji do zdalnej pracy:
  • Dzięki narzędziom do zarządzania projektami, jak Asana czy Trello, mogę śledzić postępy pracy z dowolnego miejsca. To świetne narzędzie, gdy muszę szybko przypomnieć sobie, co jeszcze muszę zrobić lub skontaktować się z członkami zespołu w sprawie jakiegoś zadania.
 5. Wykorzystanie przerw między spotkaniami:
  • W przerwach między spotkaniami lub czasem wolnym podczas podróży lubię odpowiadać na e-maile, przeglądać dokumenty czy robić szybkie notatki. To świetny sposób na wykorzystanie czasu, który zwykle by przepadł na czekaniu.
 6. Ograniczenie rozpraszaczy:
  • Gdy pracuję w podróży, staram się znaleźć spokojne miejsce, gdzie mogę skupić się na pracy. Często korzystam ze słuchawek dousznych lub nausznych, aby zminimalizować dźwięki otoczenia i skupić się na zadaniach, które mam do wykonania. Bardzo ważne dla mnie podczas podróży, szczególnie gdy znajduję się w nowym miejscu, mogą pojawić się liczne rozpraszacze, które utrudniają skupienie się na pracy. Dlatego też, aby ograniczyć wpływ czynników zewnętrznych na moją produktywność, stosuję kilka strategii:
   • Wybieram spokojne i ciche miejsca do pracy, takie jak kawiarnie z przytulnymi wnętrzami lub strefy biznesowe w hotelach, gdzie mogę skupić się na zadaniach bez nadmiernego hałasu.
   • Stosuję techniki koncentracji, takie jak medytacja lub głębokie oddychanie, aby zminimalizować wpływ zewnętrznych bodźców i skupić się na swojej pracy.
   • Korzystam ze słuchawek dousznych lub nausznych, które pomagają mi w izolacji dźwięków otoczenia. Często słucham muzyki klasycznej lub instrumentalnej, która dodatkowo pomaga mi w skupieniu się na pracy.
   • Staram się ograniczyć czas spędzany na przeglądaniu mediów społecznościowych i innych stron internetowych, które mogą odciągać uwagę od moich zadań. Często korzystam z aplikacji do blokowania stron internetowych przez określony czas, aby uniknąć pokusy odwrócenia uwagi.
   • Zwracam uwagę na ergonomię i wygodę pracy, zapewniając sobie odpowiednie warunki do pracy, takie jak wygodne krzesło i oświetlenie. Komfortowe środowisko pracy ma kluczowe znaczenie dla efektywnego działania.
   • Stosuję techniki zarządzania czasem, takie jak technika Pomodoro, która polega na pracowaniu przez określony czas, po którym następuje krótka przerwa. To pomaga mi utrzymać wysoką koncentrację i efektywność przez cały dzień.
 7. Zachowanie równowagi między pracą a odpoczynkiem zwiększa produktywność podczas podróży:
  • Podczas podróży służbowej staram się również zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Dlatego regularnie robię sobie krótkie przerwy na spacer lub ćwiczenia, aby odprężyć się i naładować energię na kolejne wyzwania. Odpoczynek jest równie ważny jak praca, więc staram się znaleźć równowagę między nimi.

To są moje Sposoby na zwiększenie produktywności podczas podróży służbowej.