Jak odzyskać hasło do systemu Android?

Najprostszym sposobem jest go po prostu nie zapominać, lub ustawić sobie odblokowywanie z użyciem biometrii czyli np. twarz, odcisk palca lub skan tęczówki.

Jak odzyskać hasło do systemu Android?

Moim pierwszym sposobem jest najzwyklejsze zapisanie sobie hasła na kartce papieru i umieszczenie jej w widocznym, ale nieoczywistym miejscu.

Najskuteczniejszy sposób na hasło do systemu Android?

Drugi sposobem jest nie zakładanie hasła na telefon, ponieważ wtedy na 100% nie zapomni się hasła którego nie ma!

Jeżeli jednak stało się to…

Trzecim i ostatnim sposobem jest przywrócenie telefonu do ustawień fabrycznych. Jest na to kilka metod:

1: Z poziomu telefonu wyłączamy go i wchodzimy do Recovery menu (power + home + vol. up albo power + vol. up) znajdujemy i włączamy opcję wymazania pamięci i najzwyklej w świecie włączamy telefon, przechodzimy wstępną konfigurację i możemy się cieszyć telefonem bez hasła.

2: Jeżeli mamy na telefonie zalogowane konto google to zostawiamy telefon w spokoju i wszystko zostanie wykonane z poziomu komputera. Wchodzimy na stronę google i włączamy panel sterowania kontem. Gdy już widzimy panel szukamy opcji „znajdź telefon” – wchodzimy w nią. Wyświetlają się urządzenia z zalogowanym kontem. Wybieramy to które ma być przywrócone do ustawień fabrycznych. Klikamy w pozycję z nim. Pokażą się wtedy różne opcje na ekranie m.in. zablokuj telefon lub spróbuj zadzwonić na telefon. Na samym dole mamy opcję pt. „rozważ wykasowanie danych z urządzenia” klikamy w nią i po przeczytaniu instrukcji klikamy w czerwoną ikonkę „Tak, wykasuj dane” i telefon zostanie przez google przywrócony do ustawień fabrycznych także bez hasła na telefonie.