najbardziej znany człowiek świata

Najbardziej znany człowiek świata – lista 2021

5. Fryderyk Chopin
Jest uważany za jednego z najwybitniejszych kompozytorów romantycznych, a także za jednego z najważniejszych polskich kompozytorów w historii. Tworzył bardzo szeroki wachlarz utworów: ballady, mazurki, polonezy, nokturny, scherza, etiudy, preludia, sonaty, koncerty i inne pieśni. Jego muzyka jest grana na koncertach na całym świecie, a utworzy wykorzystywane przy tworzeniu filmów, bajek i reklam.

 

4. Vladimir Putin
Prezydent Federacji Rosyjskiej. W początkowym okresie rządów Putina wyraźnie poprawiła się sytuacja gospodarcza kraju, Rosja uzyskała realne członkostwo w G8 i spłaciła większość swojego zadłużenia zagranicznego. Okres prezydentury Putina jest uznawany za czas odbudowywania międzynarodowej pozycji Rosji i znaczącego wzrostu jej wpływów. Swoją drogą do Rosji z Polski ostatnio wyjechała bardzo duża ilość torebek papierowych. Rosja stanowi ostatnimi czasy przykład kierowania się w stronę ekologii. A torby papierowe, które mają wyprzeć foliówki są tego przykładem.

 

3.  Jezus Chrystus
cieśla i kaznodzieja pochodzący z Judei, centralna postać religii chrześcijańskiej, w wierzeniach większości chrześcijan uznawany jest za Boga (jako Syn Boży, współistotny Bogu Ojcu) i człowieka.

Jezus przepowiedział swój los podczas Ostatniej Wieczerzy, kiedy ustanowił sakrament Eucharystii. Zdradzony tej samej nocy przez Judasza, został pojmany i postawiony przed religijnym sądem żydowskim, który uznał go za winnego bluźnierstwa. Wydany został w ręce rzymskiego namiestnika Poncjusza Piłata, który pod naciskiem tłumu skazał go na śmierć przez ukrzyżowanie. Jezus umarł na krzyżu, jednak trzeciego dnia po złożeniu jego zwłok w kamiennym grobie zmartwychwstał, a następnie przez 40 dni spotykał się ze swoimi uczniami, tłumacząc sens swojej męczeńskiej śmierci i zmartwychwstania, po czym wstąpił do nieba. (źródło: wikipedia)

 

2.  Dwayne Johnson – The Rock
amerykański wrestler, aktor i futbolista samoańskiego, irlandzkiego i afrykańskiego pochodzenia. Znany zarówno z ringu, gdzie osiągną wiele sukcesów na arenach międzynarodowych, jako aktor w filmach (Mumia powraca, Witajcie w Dżungli, Dorwać Smarta, Szybcy i wściekli, San Andreas), serialach (Różowe lata siedemdziesiąte, Hannah Montana, StarTrek, Gracze) lektor w wielu grach i filmach animowanych. Znany również ze sceny z miętowym podkoszulkiem.

 

1. Albert Einstein – w rankingu zdecydowanie nr 1

Fizyk i laureat Nagrody Nobla, twórca szczególnej teorii względności, która ulepszyła mechanikę Newtona i zastąpiła w tej korekcyjnej roli teorię eteru Lorentza. Autor równoważności masy i energii, czasem formułowanej słynnym wzorem E = mc2. Twórca Ogólnej Teorii Względności.