najbardziej znany człowiek świata

Najbardziej znany człowiek świata – lista 2021

Nie znalazłem w czeluściach internetu żadnego w miarę wiarygodnego zestawienia wyłaniającego najbardziej znanych ludzi na świecie, dlatego przy pomocy prostej ankiety przygotowałem takie zestawienie. W głosowaniu brali ludzie z całego świata: Europy, Azji, Ameryki Płn i Pd, a także trochę głosów wpadło z Afryki.

Poniżej lista 15 najbardziej znanych ludzi na świecie:

15. Jeffrey Preston Bezos znany jako Jeff Bezos
Z listy ponad 150 nazwisk pojawiających się w ankiecie na Najbardziej znanego człowieka na świecie Jeff Bezos jest pierwszym, który załapuje się do tzw. pierwszej piętnastki. Jeffrey Preston Bezos to amerykański przedsiębiorca, prezes a także dyrektor generalny i przewodniczący zarządu jednej z najbardziej znanych marek świata: Amazon.com. Od 2018 roku Jeff Bezos uznawany jest za najbogatszego człowieka świata.

 

14. Abdullah bin Abdul Aziz Al Saud – król Arabii Saudyjskiej od 1 sierpnia 2005 do 23 stycznia 2015
Zmarł w wieku 90 lat zostawiając cztery żony, siedmiu synów i piętnaście córek. W Polsce znany głownie z bycia  fundatorem operacji rozdzielenia bliźniaczek syjamskich z Janikowa Darii i Olgi Kołacz.

 

13. Angela Merkel – od listopada 2005 Kanclerz Niemiec
Jest jedną z najbardziej wpływowych kobiet we współczesnej historii świata.

 

 

12. Papież Franciszek – Jorge Mario Bergoglio
Papież, Biskup Rzymu, Suweren Państwa Watykańskiego. Imię Franciszek wybrał na cześć św. Franciszka z Asyżu. Jest pierwszym papieżem z Ameryki Południowej. Został wybrany w 2013 roku. Jest poliglotą, posługuje się językiem: hiszpańskim, francuskim, włoskim, niemieckim, łaciną, piemonckim oraz angielskim, zna też portugalski i klasyczną grekę.

 

11. Xi Jinping – Sekretarz generalny Komunistycznej Partii Chin od 2012.
Jest przewodniczącym Chińskiej Republiki Ludowej od 2013 roku. W 2018 magazyn Forbes umieścił go na pierwszym miejscu listy najbardziej wpływowych ludzi na świecie.
Xi Jinping jest bardzo popularny w Chinach. Według ankiety na temat postrzegania 10 międzynarodowych liderów z 2014 roku, obywatele 30 państw na całym świecie uznali go za najpopularniejszego, z łączną oceną 8,7 z 10. Ankieta YouGov opublikowana w lipcu 2019 roku wykazała, że 22% Chińczyków wymienia go jako osobę, którą podziwiają najbardziej. (źródło: pl.wikipedia.org). Przewodniczący kończy trzecią piątkę najbardziej znanych ludzi na świecie.