Cinkciarz.pl – opinie o kantorze internetowym

Przez kilka ostatnich lat systematycznie korzystaliśmy z kantoru online: cinkciarz.pl i muszę stwierdzić, że było to najlepsze miejsce do wymiany walut, szybko, sprawnie i bez problemu…

Cinkciarz.pl – kantor internetowy – opinie

… niestety do czasu. Konta mają chyba we wszystkich bankach, a na pewno w tych z których ja korzystam (mBank, Credit Agricole) więc wszystko odbywa się w ramach jednego banku. Od kilku miesięcy czas oczekiwania na przelew zwrotny zaczął się wydłużać z kilkunastu minut do 3-4 godzin. Obecnie czekam już drugi dzień i dla mnie jest to sytuacja niedopuszczalna! Jestem bez środków obrotowych bo kantor online obraca sobie moimi środkami bezkarnie. Dodatkowo w konkurencyjnych serwisach kursy i spread-y są dla mnie klienta zdecydowanie korzystniejsze.

W serwisie cinkciarz.pl kilkukrotnie powtarzają, że czas „obsługi transakcji do 8 godzin” (roboczych – a pracują 7,5 godziny dziennie, więc przelewy przeciągają się do ponad doby… jednakże tego też nie dotrzymują.

Wielokrotna interwencja w cinkciarzu, nie przynosiła żadnych skutków, jedyne co się można było dowiedzieć, że mają problem bo w banku jest awaria. Niestety po telefonie do Banku Credit Agricole dostałem informację, iż w banku żadnej awarii nie ma, a jedynie kilka dni temu była aktualizacja systemu. Można się domyślać, że aktualizacja systemu sprzed kilku dni wpłynęła na niepoprawne działanie systemu komunikacji między kantorem a bankiem, ale… wypadało by o tym informować, że mamy problem (a nie zrzucać winę na osoby trzecie) oraz podać prawdopodobny termin finalizacji zamówienia (parę godzin, dzień, tydzień), a nie „nie wiem”. Finalnie przelew doszedł po 51 godzinach zegarowych, ale oczywiście żadnego przepraszam… O ile jestem w stanie zrozumieć problemy techniczne nie do końca z winy jednej czy drugiej strony (kantor/bank) o tyle, jakość obsługi klienta pozostawia wiele do życzenia.

Niestety z przykrością muszę stwierdzić, że reklama to nie wszystko i dobrą opinię można sobie baaaardzo szybko zepsuć, przechodzę na konkurencyjne serwisy. Cinkciarz.pl – zdecydowanie nie polecam !!!

dodatek: W tym tygodniu (26.03.2018) postanowiłem dać szansę cinkciarzowi i skorzystałem z oferty wymiany waluty (znowu CreditAgricole). Jakież było moje zdziwienie gdy po dokonaniu transakcji przelew zwrotny dostałem w dosłownie 4 minuty… Jakaż zmiana! No cóż, przy kolejnej wymianie zaryzykuję ponownie i skorzystam z cinkciarz pl.