Dlaczego w ogłoszeniach o pracy on-line nie ma żadnych informacji?

W związku z koronawirusem moja sytuacja zawodowa trochę się skomplikowała… no dobra, nie trochę 🙁 BARDZO. Pomyślałem, że na czas epidemii (pandemii??) poszukam sobie dodatkowego, a może stałego zajęcia, przede wszystkim by mieć co do gara włożyć. Przejrzałem OLX, nic specjalnego nie znalazłem, następne były grypy na FB i…. bardzo dużo ofert o treści:

Szukam kobiet do pracy dodatkowej.. wykonywanej w domu. Żadne wnioski czy ankiety… Więcej info na priv.
***
Dam pracę wykonywaną w domu. Można dopasować do siebie.Zapewniam pomoc,materiały wysyłam bezpłatnie.Chętne osoby zapraszam do wiadomości prywatnej
***
Czy któraś z Pań poszukuje dodatkowej pracy? Od zaraz! Napisz priv.

Takich osób jak ja jest jak się okazało więcej, pod każdym takim wpisem pojawiało się kilkanaście kilkadziesiąt próśb o kontakt i informacje… Osoby wystawiające ogłoszenia są zachwycone, bo nagle w sieci jest mnóstwo ludzi, którzy bez znalezienia sobie nowej pracy najlepiej zdalnej i to na cito nie zapłacą rachunków lub nie będą mieli co do gara włożyć.

Po wymianie z kilkunastoma osobami burzliwej korespondencji przez messangera poniżej przedstawiam wnioski:

Zdecydowana większość to MLM ( multi-level marketing) jest to tzw piramida finansowa ( w Polsce piramidy są zabronione) żeby nie powiedzieć, że przekręt. W klasycznej piramidzie finansowej nie istnieje żaden sprzedawany produkt ani usługa, a zadaniem uczestników procederu jest nagabywanie kolejnych osób do piramidy. Każdy kolejny zrekrutowany musi wpłacić jakieś wpisowe (4zł, 60zł, 976zł) w zależności od systemu. Wpłacone pieniądze są dzielone pomiędzy kilka osób na wyższych szczeblach piramidy i dzięki temu wpisowe im się zwraca, a potem już „zarabiają” pieniądze. Problem w tym, że piramidy finansowe szybko upadają, ponieważ w pewnym momencie w końcu nie ma kogo rekrutować. Jeśli Ty zrekrutowałeś 5 osób i każda z nich kolejne pięć, a oni kolejne 5… to w systemie jest 1+5+25+ 125… nagle okazuje się, że trzeba by szukać emerytów, niemowlaków albo za granicą… Okazuje się, że zrekrutowani na końcu zostają z niczym, a ci co są na szczycie piramidy zgarniają większość pieniędzy.

Zdarzają się MLMy, które sprzedają (więc nie są typowym i zakazanym produktem jakim jest piramida, choć tak naprawdę zasada działania jest taka sama). Sprzedają produkt, który jest tylko przykrywką systemu. Ważne by osoby które w to weszły generowały zysk osobom wyżej w hierarchii.

I teraz najważniejsze. Ogłoszenia mlm łatwo poznać tym, że w ogłoszeniu jest tylko zdawkowa informacja o zarobkach i reszta priv., potem też nie powiedzą od razu, ze chodzi o firmę AAA czy BBB tylko jest męczenie kilkudziesięcioma pytaniami, potem mydlenie oczu o zarobkach, ze siedzisz w domu, tylko 15 minut klikasz i już zarabiasz górę kasy, a jak zostaniesz Diamentowym sprzedawcą to zarabiasz 10* więcej, a jak Platynowym guru to 100razy więcej… a potem są wycieczki sponsorowane (Teneryfa, Honolulu, Barbados) a najlepsi dostają super samochody po 5000 koni mechanicznych o wartości pierdziesiąt dolarów. Nakręcanie potencjalnej ofiary niebotycznymi zyskami, chociaż tak naprawdę to wyciągnięcie od niej kasy… Ale już niebawem będziesz bogaty i dozgonnie będziesz siedział w raju… Jak przychodzi co do czego dowiadujesz się, że musisz coś kupić (kosmetyk, produkt AGD, środek czystości lub inne coś, a następnie to sprzedać…  Niektóre mlm-y mają uproszczone procedury – sprzedajesz z katalogu, albo… ne sprzedajesz tylko nagabujesz innych, bo oni będąc tez zapisanymi może coś kupią… czasem w grę wchodzi jeszcze pośrednik w procedurze zakup/sprzedaż.

 

Żeby naprawdę zarobić na takiej sprzedaży dodatkowo nie mając narzędzi w postaci profesjonelnego szkolenia ze sprzedaży, nie mając narzędzi typu sklep internetowy, pozycjonowanie etc. musisz poświęcić się nagabywaniu innych. I teraz trochę psychologii: wytrawni sprzedawcy nie dadzą się nabić w gierki że będziesz „bursztynowym guru” łapią się na to najczęściej osoby które albo straciły pracę, albo osoby (mamy) siedzące w domu i kończące opiekę nad dzieciaczkiem i chcące wrócić do życia zawodowego.

Sam fakt sprzedawania czegoś online poprzez nagabywanie obcych ludzi może być irytujący, ale nie dlatego MLM-y są problemem. Są problemem dlatego, że musisz być naprawdę zarąbistym sprzedawcą, aby się dorobić samym sprzedawaniem. Aby mieć szansę na zarobek, musisz rekrutować ludzi. Potencjalnego kandydata zasypują setkami filmów jak to fajnie jest i cudownie, jaka fajna atmosfera, jak sie ekstra zarabia, ale pod tym całym bełkotem brakuje KONKRETÓW. Wchodząc w taki „biznes” masz zdecydowanie większe szanse stracić czas i pieniądze niż rzeczywiście zarobić. Poza tym będąc na szkoleniu online nigdy mnie nie dopuszczono do głosu tylko byłem zagadany, zaszczekany, przekrzyczany. Obłęd!

W żadnym ogłoszeniu nie piszą na czym polega praca,bo jakby w pierwszym zdaniu napisano: będziesz poszukiwał jeleni do dojenia kasy” to by się nikt nie nabrał. A gadki o dochodzie pasywnym… hmmm tak to tu nie działa, dochodem pasywnym to jest lokata w banku, czy najem nieruchomości, ale nie MLM.

 

Poza tm sprzedawcy momentami są tak zdesperowani, ze szkoda gadać, nic do nich nie dociera i wiedzą wszystko lepiej. Poniżej jeden z dialogów:

 

Jestem zainteresowany

Siemka
Mam Ci do pokazania nowy projekt, w którym głównie chodzi o zapraszanie osób z zewnątrz.
Wkład 60 złoty
1lvl przez 2 osoby po 80 zł
2 lvl po 160 zł za osobę
max 8 lvl
80 złoty zwraca się po 1 transakcji która trwa 15 min.
Zainteresowany?
Wszystko jest legalne
Zero ryzyka
Pieniądze można wypłacić
 Czyli piramida…
Piramida a struktura piramidalna to nie to samo 😉
Panu pewnie chodzi o piramidę finansowa
A to nie jest ona
To co sie tu produkuje/sprzedaje?
 
 Reklamuje projekt doubleway
 Zarabia się na zapraszaniu osób z zewnątrz
 Płaci się jedynie 60zł za 1 level
 Więc jak?
 Te 60zł nie idzie do mnie do ręki tylko zamienia to pan na 20dolarow
To po co ta wpłata?
Bo poniżej Pan zarabia na szukaniu ludzi
Płaci pan za level
Jest od 1-8 leveli i im się ma większy tym lepiej się zarabia
Ile „zarabiam” na znalezieniu jednej osoby?
80zl
160zl kosztuje 2level
A co firma produkuje?
Siemanko 🙂 nowa inwestycja wklad 60ziko zwraca się po 1 transkacji co trwa maks 10min dziennie nawet 1k przy dobrych staraniach !zainteresowany ? 🙂 Jest Projekt ktory sie nazywa DoubleWay , ogolnie w skrocie , zakladasz konto (nie podajesz danych osobowych , nawet nr telefonu) kupujesz 0,1Eth – jest to waluta krypto , i potem za kazda zaproszona osobe dostajesz na poczatku 80zl , potem upgradujesz potem 160zl itp
Ja sam zaczynam , ale moj koleszka przez 2 dni wyciagnal ponad 600zl
POLEGA TO A REFLINKACH !
Wszystko jest LEGALNE:)
I wyglada to tak ze musisz wpłacić do swojego portfela 50 USD ponieważ jest to minimalna wartość jaka możesz wpłacić ty,
Ale możesz zrobić Przelew mi i ja ci wpłacę 20 dolarów żebyś kupił sobie 0,08 ETH
Potem zapraszasz znajomych tak samo jak ja ciebie i potem zarabiasz sam
Na początku na 1 lvl masz
Za 2 osoby po 80 złoty, lecz potem ulepszasz sobie konto na 2 lvl i masz już za osobę po 160 złoty odrazu jak ona wbije ten 2 lvl i to tak działa max to 8 lvl i lecisz z zarabianiem
Po zrobieniu tego zostajesz dodany do grupy gdzie ludzie którzy są bardziej doświadczeni pomagają ci we wszystkim z czym masz problem
Zainteresowany?
Tu jest wszystko zawarte
Mialo byc 60zl a jest nagle 50USD???
Ponieważ kryptowaluty maja wzrost i spadek dlatego teraz wkład to 60zł
 
A gdzie tu zarobek? Ja wpłacam 60zl zapisuje do systemu kolejna osobe ona wplaca 60a ja dostaje 80?? A skad te 20???
Tak za dodana osobę dostaje się 80zl
Bo 60zł to 20dolarow które jest wpłacane do twojego portfel
Ale gdzie te brakujace 20zł?
Jakie 20zl
A gdzie tu zarobek? Ja wpłacam 60zl zapisuje do systemu kolejna osobe ona wplaca 60a ja dostaje 80?? A skad te 20???
80zl płaci ci aplikacja za dodanie osoby
A 60zł płacisz jednorazowo za level
2 level kosztuje 160zl czyli 2 osoby
Wiec jak ?
Nie odpowiedział mi Pan na pytanie…
Skoro aplikacja nic nie sprzedaje to skad bierze brakujące 20zł??
Bierze z ulepszania leveli
To ile mozna zarobić?
To zależy ile osób Pan znajdzie
Ale tak oscylacyjne to 300-400zł
 
Zeby sie przeniesc oplata 160zł
I za zrekrutowanego 160 sie dostaje?
Jak narazie 70zl bo krypto spadło ale im więcej zdrożeje tyle się dostaje czyli 0,16ETH
To jest projekt z kryptowalutami
Czyli zwykla piramida…
Struktura piramidalna
Jest Pan zainteresowany czy nie?
Jestem, ale to jest piramida a to w PL jest nielegalne
🙁
To jest Legalne
Bo to jest struktura piramidalna
Może sobie Pan wygooglować różnice
…..koniec….