Opcje binarne – szybki zysk czy strata?

Na czym polegają opcje binarne?

Ogólne jest to spekulacja czy wartość danego aktywa, np. złotówka do euro wzrośnie czy zmaleje. Gracz obstawia swoje pieniądze i podejmuje ryzyko. Jeżeli trafi z typowaniem, wygrywa, jeżeli nie trafi traci obstawione pieniądze. Obecnie namnożyło się wiele firm będących tzw. brokerami opcji binarnych najczęściej zarejestrowanymi gdzieś na drugim końcu świata co sprzyja nadużyciom i naciąganiu.

Czy da się na tym zarobić?

Zakładając , że broker jest uczciwy (wypłaca pieniądze, i nie oszukuje przy „obstawianiu”) to szanse na trafienie wynoszą 50%, za wygraną dostajesz w zależności od brokera 65%-80% obstawionej kwoty, przy przegranej tracisz 100%. Wartość oczekiwana wg teorii gier jest ujemna, co oznacza, że na pewno na tej transakcji stracisz. A wielkie reklamy mówiące o tym, że za chwilę będziesz milionerem grając na opcjach binarnych spokojnie możesz włożyć między bajki. Jakoś nie znam nikogo kto by się na opcjach binarnych dorobił, ale mam wielu znajomych, którzy szybciutko kasę stracili. Zresztą wystarczy poczytać sobie na sieci ile to osób straciło 1000 zł, a niektórzy i setki tysięcy…

Opcje binarne – szybki zysk czy strata?

Załóżmy, że stawiasz 10 x 100 zł, 5 razy wygrywasz, a 5 przegrywasz. wynik jest taki:
stawiasz: 10x100zł = 1000zł,
wygrana: 5 x 70%(zysk od 100zł) = 5x 170zł = 850zł
wynik: 850 zł – 1000zł = -150 zł (stawiając 1000zł straciłeś 150 zł)

Rachunek zysków i strat wydaje się być prosty… tak, wiem, że możesz wygrać 7x na 10 ale równie dobrze możesz wygrać 3x na 10…zwykła loteria z ujemną wartością oczekiwaną, czyli strata !