dlaczego pościel śmierdzi

[Rozwiązany] Dlaczego pościel śmierdzi ?

Ostatnio miałem niesamowity problem, mianowicie strasznie zaczęła mi śmierdzieć pościel, pomimo, że była zmieniana niecałe 2 tygodnie temu. Problem częstego zmieniania pościeli poruszany był nie raz i niejedna osoba borykała się z tym problemem, nie mniej jednak u mnie było to coś zupełnie innego. Pościel prana jest systematycznie raz na 2-3 tygodnie, aby była czyściutka i pachnąca, jednak pomimo, że temperatury nie są wysokie (wczesne lato) i człowiek nie poci się aż tak bardzo, okazało się, że pościel szybko zaczyna bardzo brzydko pachnieć. Próbowałem zarówno używać więcej dezodorantów, jak i częściej się myć, jednak nic nie pomagało. Zacząłem częściej zmieniać pościel, ale też to nie rozwiązało problemu (no… może połowicznie).

Dlaczego pościel śmierdzi? zastanawiałem się od pół roku…

Raz na mniej więcej pół roku zmieniam proszek do prania oraz płyn do płukania i okazało się, że dziwnym trafem zmiana płynu do płukania powiązana była z powstaniem brzydkiego zapachu pościeli (żeby nie powiedzieć smrodu). Kiepskiej jakości płyn do płukania – to jest powód: dlaczego pościel śmierdzi?

Wystarczyło po prostu zainwestować w droższy, lepszy jakościowo płyn do płukania, a nie najtańszy wynalazek rodem z biedry.Dla wszystkich niedowiarków – to nie jest tak, że ja się nie myję, że nie wymieniam pościeli, że chleję wódę czy mieszkam jak lump, czy żul. Do menela też mi trochę daleko, ale po prostu miałem mały problem, z którym borykałem się jakiś czas, a skoro udało mi się go rozwiązać dlatego dzielę się tą informacją z Wami.