Dlaczego mężczyźni odchodzą od żon

Dlaczego mężczyźni odchodzą od żon?

Rozmawiałem ostatnio z Panią detektyw, ale taką panią detektyw od spraw damsko-męskich, czyli szukającą dowodów zdrady, argumentów do orzekania o winie przy sprawach rozwodowych, czy ustalaniu ojcostwa, a także dowodów na rozpad pożycia małżeńskiego. Rozmowa związana była ( a przynajmniej miała być) z przygotowaniem dowodów w jednej ze spraw przez mnie prowadzonych, ale jak to przy małym drinku … zeszło na inne tematy a w tym przypadku na stały dla pani detektyw przypadek – dlaczego mężczyźni nie odchodzą od żon!

Mężczyzna: żona czy kochanka?

oto jest pytanie jak mawiał jeden z klasyków, jednak żeby przyjrzeć się bliżej trzeba obie uzmysłowić, że facet jest istotą rozumną i bardzo wygodnicką i robi wszystko, żeby zachować jak najwyższy status społeczny, a co za tym idzie najlepiej mieć i żonę i kochankę. Przed żoną ukrywa romans, przed drugą najczęściej ukrywa obrączkę, chociaż zdarzają się przypadki o wiele bardziej wyrafinowane, gdzie kochanka wie o tym, że jest ta drugą i ciągle słyszy od faceta, że tamta już go nie zaspokaja, że już jej nie kocha, że nie może odejść bo dzieci są za małe, bo kredyt, bo są związani finansowo etc. Ale prawda zawsze jest po środku. A fakty, jak to fakty są naginane.

Dlaczego mężczyźni nie odchodzą do kochanki?

Jednak skoro już facet rzeczywiście nie może się odnaleźć w związku z żoną i szuka sobie kochanki (tej drugiej – lepszej) to dlaczego nie odejdzie od żony? Dlaczego mężczyzna pomimo wielu zapewnień tak na prawdę w 99% nigdy od żony nie odchodzi?

Po pierwsze to facetowi jest wygodnie po pracy wrócić do „starego” domu, gdzie wszystko jest już ustabilizowane, koszule wyprane, obiad na stole, TV, piwo i kapcie czekają… pewny i w 100% bezpieczny azyl. Z pierwszą żoną ma już wszystko przetarte i wie czego się spodziewać, nie zajdzie niespodziewanie w ciążę, nie będzie żądała kasy na coś co nie było w standardzie życia dotychczas itp. Natomiast z nową kobietą jest bardzo niepewnie. nie wiadomo, czy chrapie, czy nie zajdzie w ciążę, czy nie wyskoczy z jakimś nieprzewidzianym czymś (schizofrenia, ex mąż psychopata etc.) Seks na boku jest dla nich OK, ale żaby burzyć to co przez tak wiele lat budowali? nieeeee…..