[rozwiązany] żółty trójkąt z wykrzyknikiem – zrywanie połączenia internetowego win7

Ostatnio miałem dosyć irytujący problem. Chodzi o to, że przy korzystaniu z sieci domowej, co jakiś rozłącza mnie z internetem. Windows 7, Router Huawei (sieć PLUS) , laptop Samsung.

Wszystko działało idealnie, aż któregoś dnia przestało, połączenie z internetem zrywa się na parę minut po czym w tajemniczych okolicznościach powraca. Pojawia się żółty trójkąt na połączeniu sieciowym. Doraźnym rozwiązaniem było rozłączenie połączenia i połączenie na nowo, ale było to bardzo irytujące co 5-15 minut na nowo łączyć się z routerem. Dzieje się tak tylko na jednym laptopie, inne w tej samej sieci działają OK, po zamianie routera na pożyczony też jest OK. Router ma połączenie z internetem cały czas, laptop ma połączeni z routerem, bardzo dobry zasięg i wykrzyknik na żółtym trójkącie w związku z tym nie ma internetu.

Rozwiązania które znalazłem na sieci:

  1. Zaktualizować sterowniki karty sieciowej (miałem najnowsze) lub odinstalować zainstalowane, a wcześniej pobrać nowe „czyste” i je zainstalować – u mnie nie rozwiązało problemu, żółty trójkąt się nadal pojawia.
  2. Zaktualizować system (Win7) – okazało się, że mam 50 krytycznych aktualizacji i 30 zalecanych… po aktualizacji systemu problem z rozłączającym się internetem zniknął… na około 2 tygodnie, po czym znienacka powrócił… :(((
  3. W menadżerze urządzeń znaleźć swoją kartę sieciową i w zakładce : <Zarządzanie energią> odznaczyć:
    „Zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędzania energii” – niestety nie pomogło w pojawianiu się żółtego trójkącika.
  4. Wyłączyć inne karty sieciowe (u mnie było ich jeszcze 3) – niestety nie pomogło w rozwiązaniu problemu żółtego rójkącika z wykrzyknikiem, ale za to zauważyłem wyraźny wzrost wydajności baterii w lapku…
  5. Aktualizacja sterowników routera – nie pomogło
  6. Ustawienie na „sztywno” kanału łączenia WiFi – u mnie było wybierz automatycznie – POMOGŁO!

Zastanawiałem się o co chodziło z tym kanałem, i szukałem, szukałem i szukałem i znalazłem. Chodziło o to, że sąsiedzi też mają routery WiFi nadające na jakiś kanałach i ten za ścianą miał ten sam kanał, co dotychczas ja (6), po zmianie na 9, nie ma w okolicy nikt 9-tki i wszystko gra, nic się nie zrywa. Poza tym na 6tym kanale siedzi 5-6 osób, a tylko jeden sąsiad ma channel1. Życie stało się piękne.

Jak sprawdzić kto korzysta z jakiego kanału WiFi? zobacz tutaj: Jak sprawdzić jakie kanały WiFi są wykorzystane w okolicy