recepta na udany związek małżeński

Recepta na udany związek małżeński

Jestem już kilkanaście (hmmm właściwie to śmiało mogę stwierdzić, że dzieścia kilka) lat w związku małżeńskim… szczęśliwym – co zadecydowało o tym, że jestem zadowolony i zaspokojony a także że ani ja ani moja ukochana pomarańczka nie szukamy dodatkowych wrażeń, ani ekscesów? Lista moim zdaniem najważniejszych czynników składających się na jedną receptę: udanego związku małżeńskiego!

 1. Świętuj dobre nowiny – każdy nawet mały sukces należy uczcić, w postaci lampki wina z ukochaną, czy wyjściem na kolację, nie zależnie czy tą dobrą nowiną jest podwyżka w pracy, anulowanie mandatu, czy pozytywnie rozpatrzona reklamacja rozbitego smartfona.
 2. Przestrzegaj zachowania zasady 5 do 1. Aby zniwelować jedną negatywną rzecz (zmartwienie) potrzebujesz aż pięciu pozytywów, dlatego… patrz punkt 1 🙂
 3. Utrzymywanie wysokich standardów małżeństwa – Często słyszę, że w małżeństwach są problemy, bo oczekiwania jednej strony w stosunku do drugiej są za wysokie. Nieprawda! Im więcej oczekujesz tym więcej dostajesz, dlatego: Nie zadowalaj się małżeństwem drugiej kategorii.
 4. Nie oczekuj, że twoja druga połowa sprawi, że będziesz szczęśliwy, na szczęście pracuje każdy sam!! Sprawia przyjemności sobie ( i przy okazji partnerowi). Jeżeli będziesz oczekiwać że szczęście samo na Ciebie spadnie – możesz się nie doczekać.
 5. Pozytywnie zaskakuj partnera – często rob partnerowi niespodzianki, niezapowiedziany masaż karku, wyjście na kolację, kup czekoladki, albo dobre wino…
 6. Dużo zaufania – ciągłe podejrzenia niszczą wszystko, a przede wszystkim szczęście!
 7. Dużo seksu – tak, to jeden z najważniejszych elementów udanego związku małżeńskiego, bo jeśli w którymś momencie okazuje się, że rutyna dnia codziennego przesłoniła wasze intymne doznania to będzie amba.

To są najważniejsze rzeczy, które moim zdaniem przyczyniły się do tego, że nie szukam kochanek, że nie rozpada się małżeństwo i do tego, że jestem po prostu szczęśliwy. A o takich przyziemnych rzeczach jak higiena osobista (zmieniaj skarpetki codziennie, albo kilka razy dziennie, myj zęby, dbaj o tężyznę itd. a kobieta, by nie zaniedbywała się – włosy, paznokcie, make up, etc.) nie powinienem mówić. Oto i cała recepta na udany związek małżeński

Odchudzanie jest dużym wyzwaniem, ale pół żartem pół serio poniżej wypisuję Wam listę korzyści jakie zaznamy jeśli będziemy wytrwale dążyć do celu!

 • Poprawi się nasze zdrowie – osoby szczupłe mają mniejsze prawdopodobieństwo zachorowania na cukrzycę bądź zawał serca.
 • Każde ubranie będzie na nas dobrze wyglądać – będziemy mogły zakładać co tylko się nam podoba bez obawy, że nie będzie dla nas rozmiaru…
 • Z utęsknieniem będziemy czekać na lato – nasze zgrabne ciałka bez skrępowania będziemy mogły wystawiać na plaży do widoku publicznego!
 • Inni pójdą w nasze ślady, staniemy się dla nich impulsem i motywatorem do działania.
 • Pozowanie do zdjęć nie będzie takie straszne… że pęknie klisza:)
 • Wagę będzie mógł znać każdy, nie będzie to żadna tajemnica!
 • Dokuczliwie komentarze skończą się raz na zawsze.
 • Nasz facet będzie mógł nosić Cię na rękach bez obawy, że upuści…
 • Zużyjemy mniej kosmetyków do pielęgnacji ciała:)