Xenical (Orlistat) – Opinie

Moja desperacja osiągnęła maksimum. Żadne środki nie działały. Trafiłam na Xenical i pomimo wielu wpisów w sieci, że można go kupić bez recepty tak niestety nie jest. W PL bez recepty go nie kupisz. Poniżej moja własna opinia z doświadczenia po zażywaniu tegoż specyficznego czegoś.

SKŁAD:

  • Substancją czynną jest orlistat. Każda kapsułka zawiera 120 mg orlistatu.
  • Inne składniki leku to celuloza mikrokrystaliczna (E460), sól sodowa glikolanu skrobi (typ A), powidon (E1201), laurylosiarczan sodowy i talk. Otoczka kapsułki składa się z żelatyny, indygokarminy (E132), dwutlenku tytanu (E171) oraz tuszu drukarskiego jadalnego.

Gdzie można kupić Xenical? – Dostępny jest na receptę w praktycznie każdej aptece, przepisze to wasz lekarz.

Imprezka jest dosyć droga, bo nie jest refundowana przez NFZ (więc po co recepta ???) cena w aptece ok. 400zł za kurację miesięczną.

Dawkowanie:

1 opakowanie zawiera 84 kapsułki. Stosuje się doustnie, w czasie lub w ciągu 1 godziny po spożyciu każdego głównego posiłku i popijając wodą. Jeśli chory nie spożywa posiłku lub gdy posiłek nie zawiera tłuszczu, dawkę należy pominąć. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Dzienne dostarczanie tłuszczów powinno być równomiernie rozłożone na 3 posiłki w ciągu dnia.

Xenical – efekty po miesiącu?

Xenical – opinie:

Xenical poprzez „wyciąganie” tłuszczu z pożywienia, przez co mniej tłuszczu jest wchłaniane przez jelita i przez to ma się osiągnąć efekt chudnięcia powodował u mnie wieczną i niekończącą się, strzelającą tłuszczem biegunkę. Faktem jest, że po miesiącu schudłam jakieś 3 kg i prawdopodobnie nie było to związane ze zmniejszeniem ilości wchłanianego tłuszczu a bardziej z odwodnieniem. 3 kg to nie jest dużo i dokładnie ten sam efekt osiągnęłam pijąc herbatki z senesem za 5 zł. Generalnie nie polecam 🙁 no chyba, że ktoś lubi biegunki 😉

Zanim zaczęłam stosować Xenical przejrzałam wiele forum internetowych gdzie wpisy są zarówno z 2016, 2017, czy 2018 roku. Są też wpisy z 2019. Jednak ile wpisów na forum tyle opinii, jedne, że super, inne , że nie działa. Dlatego najlepiej samemu spróbować. Ja spróbowałam, nie żałuję, ale efekt uboczny jest niewarty stosowania Xenicalu.