Kaszubska w Słupsku – kolejna budowa

Od kilku dni na końcu ul. Kaszubskiej w Słupsku przy wjeździe do Siemianic rozpoczęła się budowa. Za duża na dom, za mała na hipermarket. Wśród okolicznych mieszkańców zaczęły się dyskusje, co to będzie tam postawione. Ile pytających tyle domysłów i niestandardowych odpowiedzi. Pomysły były od dyskontu spożywczego, poprzez obiekty sakralne, po obiekty wojskowe związane z tarczą antyrakietową w Redzikowie. Prawda jest jednak prosta. Budowany jest obiekt handlowy – potocznie zwany sklepem, dlatego drugiego kościoła w Siemianicach póki co nie będzie 😉

Budowa trwa od lutego i ma się skończyć wg planu 30 czerwca 2018r. Ale mrozy i śnieg ostatnich dni na chwilę zatrzymały budowę.

Jeżeli jeszcze do całości dołożymy fakt, że w najbliższym czasie miasto ma dokończyć budowę ringu ( III etap łączący ul.Bałtycką z ul. Kaszubską) to można powiedzieć, że lokalizacja sklepu będzie idealna.

Edycja: 29.05.2018r.
A taki ładny był przystanek autobusowy przy wyjeździe z Siemianic na Słupsk i został skasowany[…]


Edycja: 31.05.2018r.
To, że powstaje Biedronka, to już chyba każdy wie, ale pojawia się nowy jakżesz uciążliwy problem – utrudnienia w ruchu ulicznym, i to nawet nie tyle z powodu nowej Biedronki, ale w związku z drastycznie zwiększonym ruchem na ulicy Słupskiej. Wyjechać z podporządkowanej w lewo niezależnie czy w stronę Słupska czy Łeby w pewnych momentach graniczy z cudem, dodatkowo wciskające się autobusy „2”.
A co robi nasza Pani Wójt? ano ustawia kolejną rozbudowę – rondo (!?!) obok poczty na ul. Spacerowej / Rzemieślniczej – gratuluję pomysłu

Edycja: 03.01.2019r.
Przy ul. Malinowej, ul. Owocowej i ul. Kaszubskiej od kilku miesięcy budują NETTO, budowa zakończyła się jakos z początkiem grudnia, ale otwarcia sklepu jakoś nie widać.

Netto na Kaszubskiej w Słupsku wystartowało!