Kurierski strzał w stopę

Strzał w stopę – DPD przejęło Siódemkę – DPD opinie

DPD Polska sp. z o.o. przejęło kuriera Siódemka S.A. – integracja została przeprowadzona na mocy zgody UOKiK-u wydanej 1 października 2014 r. poprzez przeniesienie całego majątku Siódemki S.A. na DPD Polska sp. z o.o. jako spółki przejmującej.Znakiem towarowym używanym od 1 maja 2015 jest DPD, jednak z uwagi na trwające procesy operacyjne związane z połączeniem, znak towarowy Siódemka będzie jeszcze przez jakiś czas funkcjonował w obrocie gospodarczym.
W marcu br. DPD Polska informowało, że rebranding ma potrwać ok. 2 lat, a podstawowym celem jest utrzymanie jakości. Pierwszym etapem łączenia spółek jest integracja rejonów kurierskich i ujednolicanie standardów m.in. w obszarze infrastruktury logistycznej. Fuzja operacyjna ma potrwać ok. 1-1,5 roku. Kurierski strzał w stopęW tym roku DPD planuje przeznaczyć na inwestycje ponad 60 mln zł, głównie na infrastrukturę. Celem jest wzrost liczby punktów odbioru i nadań przesyłek do ponad 2 tys. na koniec tego roku wobec niespełna 1 tys. obecnie.DPD Polska należy do holdingu GeoPost, który dostarcza 3 mln paczek dziennie i ma 11% udziału na rynku europejskim. DPD Polska w ub. roku dostarczyło 88 mln paczek, dysponując ok. 6 tys. kurierów i 470 samochodami ciężarowymi. Spółka posiada 2 centralne sortownie, 4 centra sortujące i ok. 150 tys. m2 powierzchni magazynowej.

Siódemka – stare standardy.

O tym jak cudownie pracowała Siódemka pisałem już tutaj: Jak pracuje Siódemka. Czy na połączeniu DPD zyskało?
Na pewno DPD jako tako straciło dotychczasowych klientów, bo jako, że mają określoną flotę i ilość kurierów, to poprzez zwiększenie ilości obsługiwanych podmiotów (z dwóch firm) przestali się wyrabiać. Dlatego paczki zaczęły ginąć (standard w Siódemce) dochodzić z opóźnieniem (podstawa do reklamacji) kurierzy przestali od nadawców odbierać paczki bo:
– za mało miejsca w samochodzie,
– za dużo odbiorów i jeden kurier nie zdąża ze wszystkimi odbiorami do godziny odjazdy tirów,
– za dużo paczek do dostarczenia i nie zdąża w jeden dzień wszystkiego obrobić.
Ułatwiliśmy pracę firmie DPD – przeszliśmy do DHL-a. Póki co współpraca układa się wyśmienicie.
Logotyp DPD mocno rozpoznawalny też stanowił problem dla firmy i postanowili go przy okazji zmienić, nie ważne są przecież koszty: nowe materiały firmowe, wizytówki, ulotki, foldery, wymiana tablic, szyldów, banerów, a przede wszystkim wymiana oklejenia całej floty. Bardzo modne i popularne jest teraz rebranding, więc nowe logo musi być. Czy zyskają na tym ? Zobaczymy, póki co sami kurierzy pracujący dotychczas dla Siódemki są bardzo niezadowoleni. oto przykładowe wypowiedzi:
To co się dzieje w oddziałach Siódemki to przerasta najśmielsze pojęcie. DPD opóźnia transporty kurierzy którzy uczestniczą w sorcie w teren wyjeżdżają przed południem. Nic nikt nie wie, panuje ogólne zamieszanie. Zabierają pracę kurierom Siódemki i dają swoim kurierom, ostatnio mój kierowca zameldował mi że wywozi codziennie od dwóch tygodni po 30 paczek kiedy zawsze miał około 80. Kilometry pozostają bez zmian, przy trzydziestu paczkach po 200km. To jest podstawa do wypowiedzenia umowy, ja już je złożyłem tak jak i inni przewoźnicy. To co oferuje DPD to kupa śmiechu 3.5zł za doręczoną paczkę, a kary w umowie rozpisane na dwie strony. Swoim działaniem chcą wyrzucić z pracy kurierów Siódemki, i robią o w cwany sposób. Sami kurierzy DPD opowiadają że po rękach powinniśmy ich całować i że wszyscy stracimy pracę. Pojawiły się również pogłoski o dalszej fuzji DPD z inną dużą firmą kurierską…
Ciekaw dlaczego Nikt nie wypowiada się z dużych oddziałów które uległy połączeniu – jaki tam był bajzel – np. Rzeszów – podobno fajne filmiki były ( bo ktoś skutecznie je blokował ) jak klienci po swoje paczki stali po kilka godzin . W Łodzi i Wrocławiu Pewnie nie jest lepiej
Na koniec pozostaje mi życzyć wszystkiego najlepszego cierpliwym klientom (nam cierpliwości zabrakło) oraz sfrustrowanym pracownikom. Wy też możecie wypowiedzieć swoje opinie o firmie kurierskiej DPD.

2 thoughts on “Strzał w stopę – DPD przejęło Siódemkę – DPD opinie”

  1. Ostatnio trochę jakby lepiej, ale przed świętami znowu nie dają rady 🙁

  2. Moja opinia jest niezmienna, od kilku lat ciągle jestem z DPD i cały czas są najlepsi, próbowałem z UPSem – ale tam kurierzy mają wszystko w d.pie, DHL pracuje w kratkę, czasem lepiej, czasem gorzej, a DPD jest najskuteczniejszy…

Comments are closed.